...home ...downloads ...news ...order ...contact ...links ...video's






De Redrock mestpomp; goed, simpel en degelijk

Mts. Calis is een dynamisch bedrijf van twee broers met vestigingen in Lippenhuizen en Langezwaag.

Over deze twee vestigingen zijn 400 melkkoeien verdeeld. Het bewerkbaar land betreft ongeveer 250 hectare.

Er zijn twee werknemers in dienst waarmee Calis veel werk in eigen hand houdt. Indien nodig wordt er tijdens piekperioden een loonbedrijf ingehuurd. Er wordt voorop gesteld dat de kwaliteit van het vee en het voer hoog blijft en niet lijdt onder onderbezetting in mensen en machines. Daarom wordt er een beroep op het loonbedrijf gedaan mocht het nodig zijn. "Het is een beetje de gulden middenweg search" aldus Calis.


Van Redrock heeft het bedrijf drie machines in gebruik. Dit zijn een Redrock TH 280 S Telescooplader, een Telegator 180 en een Redrock Hi-Flow mestpomp. Deze machines worden op beide bedrijven gebruikt.

De Redrock Hi-Flow mestpomp is inmiddels twee jaar in gebruik. Voor deze pomp had het bedrijf ook al een Redrock standaard mestpomp in gebruik. Deze was in gebruik vanaf 1988 tot 2007. Ook de nieuwe pomp wordt veelvuldig gebruikt op beide bedrijven.

 

 

Er wordt per jaar zo’n 3000 kuub mest in de silo’s gepompt. Daarnaast wordt er bij bemesting op het verder weg gelegen land ook mest getransporteerd. Hiervoor gebruikt het bedrijf een 30 kuubs tank welke gevuld wordt met de Redrock Hi-Flow mestpomp.

De broers zijn goed te spreken over de pomp. Vooral het feit dat de pomp zeer onderhoudsarm is speelde een grote rol bij de aanschaf. "Er is altijd veel te doen op het bedrijf, het is dan niet handig als er veel onderhoud aan de machines bij komt kijken. Dat kost veel tijd. Dat maakt de Redrock dan ook heel geschikt: Onderhoudsarm en een hoge capaciteit."

 

Op de vraag om de machine in enkele kernwoorden te omschrijven kan Calis heel kort zijn: "goed, simpel en degelijk."




www.eigenwijze.nl